Az ókori parókákat több kisebb hajfonatból, tetőcserép formában állítottak össze, eltakarták vele az eredeti hajat, ám a homlokot rendszerint szabadon hagyták. A rómaiak időszámításunk elött III. században az aktuális divat szerint hordták a hajukat: fodorították, nyírták és illatosították. Időszámításunk előtt 5000-ben az ókori egyiptomi birodalomban az uralkodók udvarában nők és férfiak egyaránt parókát viseltek. A tehetősebbek póthajat viseltek. Az ókori rómában a germán nők szőke hajat keresték a legjobban.Ebből a célból az északi területekről származó rabszolganők haját vágták le.A szőke haj testesítette meg már akkor is az abszolút nőideállt.
A sötét középkorban a paróka csak a hiányos haj pótlására szolgált, s már a tizenharmadik században előfordul.
Késöbb nagyon divatba jöttek a parókák Franciaországban a tizenhatodik. században.Erre az időszakra jellemzőek a nagy,fehér tornyos parókák és fűzők.Ekkor már kenderből készítettek "műhajat",melyet a a kor divatjának megfelelően formáztak és színes rizsporral hintettek be.Az alsóbb osztályok hölgy tagjai lisztet használtak.
A még most is használatos, selyemszálakkal átfont parókákat először a tizenhetedik. században egy párizsi művész készítette el és tette divatossá.Az uralkodók igen nagy rajongásának köszönhetően nagy népszerűségnek örvendett majd végül a giccs netovábbját képviselő alonge parókában teljesedett ki a parőka őrület a középkorban.Alonge paróka:
homlokon magasra föltornyozva, középen kettéválasztva, gazdag fürtökben hullott alá a fej két oldalán
egészen a mellre, míg hátul a vállakat szabadon hagyva lógott le a hát közepéig. Ez az
melyet állami parókának is hívtak, volt a méltóság, hatalom,gazdagság jelvénye volt.
Nagyon drága volt, kisebb formájú parókákat is kezdtek használni, és ezekből fejlődött ki (1750 táján) a copf.
Számomra elsődleges a vendég elégedettsége,így ha tökéletes pótlást szeretnél,gyere el hajdiagnosztikára,mely persze ingyenes hogy a legjobban illő hajat válasszuk ki.
Hajdiagnosztikai szempontok:
Diagnosztika után megbeszéljük melyik módszer ajánlott.Akinek vékonyszálú,gyenge haja van csak a hidegragasztást ajánlom,mert a hőillesztés megterhelő az ilyen hajnak,mivel alacsony a teherbíró képessége.Megállapítom milyen haj illik hozzád,szálvastagságban,textúrában,színben.Így lesz észrevétlen,természetes a hajpótlás.